isfa.net web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mart 2018

Erken boşalma sorununa karşı neler yapılabilir?

Erken boşalma sorununa karşı neler yapılabilir?

Erken boşalma sorununa karşı neler yapılabilir?
Erken boşalma kişinin parteri doyuma ulaşmadan boşalması olarak tanımlanabilir. Erken boşalma sorununun ortadan kalkması ve erkeğin cinsel birleşme sırasında kadını tatmin edebilmesi için boşalmayı kontrol altına alması ve geciktirmeyi öğrenmesi gerekir. Ancak bu belli bir öğrenme süreci gerektirir.Boşalmayı geciktirmek için kişi başlangıç olarak şu yöntemi uygulayabilir.Önsevişme sırasında mümkün olduğunca penisin uyarılmasından kaçınmalı. Penis herhangi bir şekilde elle ya da başka bir yöntemle uyarılmamalı. Sevişme öpüşme ya da okşamalarla devam etmeli. Penis en son aşamada vajina ile temas etmeli ve birleşme gerçekleşmelidir. Bu durumda erkek erken boşalsa bile partnerini yeterince uyardığı için aynı anda boşalma gerçekleşebilir.Unutulmamalı ki anlatılan bu yöntem kalıcı ve etkili bir yöntem değildir, geçici bir tedbirdir. Erken boşalma sorununun tedavisi için en doğru çözüm bir uzmandan yardım almaktır. Uzman gerekirse ilaçlarla, gerekirse de egzersizlerle erken boşalma sorununu tedavi edebilir.
Erken boşalmayı önleyen egzersizler var mı?
Erken boşalmayı önlemek ve bu sayede erkeğin ve kadının sağlıklı bir cinsel hayat sürmelerini sağlayacak boşalma geciktirici egzersizler var. Bu egzersizleri hekimler de erken boşalan erkeklere önermektidir. Bahsedilen egzersizler genellikle erkeğin parneri ile yapabileceği egzersizlerdir. Bu egzersizlerin uygulanması sırasında kadın da erkeğe gereken desteği ve sabrı gösterirse erkeğin erken boşalma sorunu kısa sürede çözülebilir.Erken boşalmayı geciktirmeyi öğrenme egzersizleri olarak adladırılan bu yöntemler hekimler tarafından çabuk boşalma sorunu olan erkeklere ev ödevi olarak verilir. Erken boşalma tedavisinde kullanılan egzersizlerin başlıcası “başla, dur ve devam et” egzersizidir. “Başla, dur, devam et” tekniği şöyle uygulanır.Bu teknik cinsel birleşme sırasında uygulanmaz. Kadının partnerinin penisini elle uyarması yani kadının kadının erkeğe mastürbasyon yapması temeline dayanır.Kadın erkeğin penisini, erkek boşalma aşamasına gelene kadar elle uyarır. Sonrasında erkek tam boşalacağı sırada kadın penisi uyarmayı bırakır ve böylece boşalmanın gerçeklemesini önler. Bu sırada erkekteki boşalma arzusı sönümlenir. Bundan sonra kadın mastürbasyona devam eder. Erkek boşalma aşamasına gelirken uyarılmaya son verilir. Bu egzersiz çiftin isteğine göre istendendiği kadar uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uyarılmanın kuru elle yapılması gerektiğidir. Bu tür seanslar yeterince uygulandıktan sonra bu kez aynı teknik cinsel birleşme sırasında uygulanır. Bunda da erkek birleşmeyi boşalma aşamasına kadar sürdürür. Tam boşalacakken durur ve penisini vajinadan çıkararak boşalma refleksinin geçmesini bekler. Boşalma arzusu geçtikten sonra birleşmeye devam edilir.Anlatılan bu teknikler sabırla yeterince ve doğru şekilde uygulandığında kişi boşalmayı kontrol etmeyi öğrenebilir.
Erken boşalmayı önleyen seks pozisyonları var mı?
Erkeğin çok fazla uyarılarak erken boşalmasına neden olan ya da erkeğin boşalma süresini kısaltan seks pozisyonları vardır. Bunların başında klasik, erkeğin üstte olduğu seks pozisyonu ya da misyoner pozisyonu gelir. Bu pozisyonda erkek fazla uyarıldığı için daha kısa sürede boşalır.Erkeğin boşalmasını geciktiren seks pozisyonları da vardır. Boşalmayı geciktiren seks pozisyonları arasında en önemlisi kadının üstte olduğu pozisyonlardır. Örneğin erkeğin sırt üstü yatarken, kadının ata biner pozisyonda cinsel birleşmenin olduğu pozisyon erkeğin boşalmayı daha kolay kontrol etmesine ve daha geç boşalmasına olanak sağlar.
Erken boşalmayı önlemek için neler yapılabilir?
Erken boşalmak bir rahatsızlık değildir. Erken boşalma aslında doğal bir durumun gerçekleşmesidir. Ancak erkek boşaldığında, kadın henüz tatmin olmadıysa bu çiftler için bir sorun haline gelir. Erken boşalma kişinin istediği andan önce kontrolü dışı boşalmanın gerçekleşmesi olarak da nitelenebilir. Bu nedenle erken boşalmayı önlemenin en doğru ve etkili yöntemi erkeğin boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmesidir. Erken boşalmayı engellemek için kişinin uygulayabileceği pratik önlemler olduğu gibi doktor tavsiyesi ve kontrolünde ilaçlı tedaviler de kullanılabilir.Kişinin boşalma süresini uzatmak için uygulayabileceği en basit yöntemlerden biri olarak şu söylenebilir: Kişi sevişme ya da birleşme sırasında boşalmaya yaklaştığı anda penis başını iki parmağı arasına alıp sıkar. Bu peniste bir ağrı oluşmasına neden olur. Böylece beyne giden ağrı sinyali de boşalmanın ertelenmesini sağlayabilir. Kişi bundan sonra birleşmeyi partneri orgazma ulaşana kadar devam ettirebilir. Bu yöntem birleşme sırasında birkaç kez kullanılabilir.Bu anlatılan yöntem dışında erken boşalmayı önlemek için en sık uygulanan yöntemler şunlardır.
– Erken boşalmayı önlemek için ilişkide prezervatif kullanılabilir. Bu durumda boşalmayı geciktirici işlevi olan, gecikticili prezervatifler de uygun ancak geçici bir çözüm olabilir.
– Boşalma süresini uzatmak için cinsel ilişki öncesinde mastürbasyon yapılabilir.
– Geç boşalmak için penisin uyarılmasını önleyen bazı anestezik yani uyuşturucu kremler kullanılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki bunlar erken boşalmanın en etkili çözümü olan keşinin boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmesine yardımcı olmaz. Aksine geçici çözümler olduğu için uzun vadede erken boşalma probleminin çözülmesini güçleştirebilir.Erken boşalmanın kesin tedavisi için en doğru yol hekim kontrolünde ilaç kullanımı ya da boşalmayı geciktirmek için uygulanan egzersizlerin öğrenilmesi ve yapılmasıdır.
Penis halkası kullanmak erkeğin erken boşalmasını önler mi?
Penis halkası,kauçuk yada lastik orjinli bir bandın ereksiyon sertleşme gerçekleştikten sonra penise geçirelerek dibine yani köküne oturtulması ile uygulanan bir yöntemdir.Bu penis halkası asla boşalmayı geciktiren bir yöntem olarak kullanılamaz.Çünkü kişi kendi bünyesel özelliklerine,kişisel özelliklerine,ilişki ortamına uyarıların şiddet ve derecesine göre ne zaman boşalacaksa yine aynı anda boşalacaktır.Fakat penis halkası boşalmadan sonra doğal olarak gerçekleşen yumuşamayı penisin sönmesini engelleyecektir.Çünkü şişmiş kabarmış kan dolmuş sertleşmiş bir penisin tam kökünde o kanın geri gitmesini engelleyecek bir lastik bantla sıkıştırılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz