isfa.net web sitemize hoşgeldiniz, 14 Aralık 2017

Migren Hastalığı ve Tedavisi

Resim bulunamadı

Günümüzde migren hastalığı gittikçe artmaktadır. Bunun sebebinin beyinden kaynaklandığı düşünülse de asıl sorun vücuttadır. Baş ağrısı olarak da görülen migren hastalığı gittikçe ileri seviyelerde ciddi problemler yaratmaktadır. Bu hastalığın çözümü olarak uzmanlar tarafından farklı fikirler ortaya çıkmıştır. Bunlar arasında ailesinde genetik bir sorun olup olmadığı araştırılır.
Migren hastalığı: Bu hastalık beyinle ilgili olduğu sanılsa da tam tersine vücut la alakalıdır. Migren bio-elektriksel bir hastalıktır. Otonim sinir sisteminde gerçekleşir. Otonim sinir sistemi dediğimiz şey ise vücudun her şeyidir. Migren atağı gelip geçicidir. Migren atağı damarlardaki büzülmeye bağlı aura, genişlemeye bağlı olarak şiddetli baş ağrısı bağırsaklarda yavaşlama başlar ve kusma meydana gelir.
Migren Ameliyatı ve Tedavisi
Tüm beden bu migren atağıyla etkilenir. Migren ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.ufukaskeroglu.com/migren-ameliyati-fiyatlari/adresini ziyaret edebilirsiniz. Yorgunluk ve halsizlik kendini belli eder. Migren çok ağır bir şekilde ilerlerse bunun için migren ameliyatı olmak gerekir. Migrenin öncelerde bir tedavisi yoktur diye bilinmekteydi ama gün geçtikçe teknolojinin ilerlemesiyle birlikte migrenin tedavisinin olduğunu ve çok ciddi şekilde ilerlemiş olması günlük hayatınınız etkileyen migren hastalığı çözümü için ameliyat masasına yatmak gerektiğini söyleyebiliriz.
Migren ameliyatı ilk defa ABD’de yapılmıştır. Son zamanlarda sık sık yapılmakta olan migren ameliyatı, migren sıkıntısı çeken hastalar için can kurtarıcı bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer migren cerrahisi dalında iyi bir doktor arıyorsanız, ülkemizde ufak çaplı bir araştırma yaparak, iyi ve deneyimli doktorlar bulabilirsiniz.
Migren için halk tarafından söylenen tedavisi yok lafı da bu sayede tarihe karışmış bulunmaktadır. Migren tedavisi çözülmeyecek bir hastalık değildir. Gittikçe gelişen teknolojin migren hastalığını yok etme aşamasına kadar geldiği söylenmektedir. Uzmanlar tarafından migren hastalığının biraz da psikolojik olduğunu ve çözümü için nedeni aramanın işe yaradığını söylerler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz