isfa.net web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Penisin kısa kalmasına neden olan durumlar var mı?

Penisin kısa kalmasına neden olan durumlar var mı?

Penisin kısa kalmasına neden olan durumlar var mı?
Penis boyunun kısa olmasıyla alakalı bilimsel gerçekler mevcuttur. Hormonal sebeplerden dolayı penis boyu küçük kalabilir. Hormon eksikliğinden oluşan penis küçüklüğüne mikro penis denilir.Erkeğin çocukluktan ergenliğe geçtiği zaman ergenlik boyunca penisin büyümesini, uzaması ve kalınlaşmasını sağlayan testesteron hormonunun salınımı sağlayan hormonlarda eksiklik olabilir ya da hormon yeterli olduğu halde penis hücreleri bu hormona yeterli etkiyi veremeyebilirler.Fiziksel olarak da penisi küçük gösteren durumlar söz konusu olabilir.
Penisi küçük gösteren fiziki nedenler.
– Çocukluk ve ergenlik döneminde fazla kilo nedeniyle penisin içeri gömülmesi
– Doğuştan penisi içeri doğru çekilmesine yol açan bağ ve zarlar.
Penis boyunu uzattığı söylenen ilaçlar işe yarıyor mu?
Penis boyutu erkekler arasında tartışılan ve önemsenen bir konudur. Dolayısıyla bu durum istismara müsait bir alan teşkil etmektedir.Penis boyutu bir üroloji uzmanı tarafından normal sınırlar içerisinde tespit edilen penisin bile birtakım ilaçlarla büyütüldüğü durumu vardır. Özellikle internet üzerinden satışı yapılan penis büyütücü ilaçlara itibar göstermemek gerekir.Üroloji uzmanları penis boyutunu, uzunluk ya da kalınlığını arttırdığı ispat edilmiş, bilimsel olarak kabul edilen herhangi bir ilaç olmadığını söyler. Kullanılan ilaç ve karışımlar ister ağız yolu, ister krem ya da iğne olsun penis büyütücü olarak işlev görmez.Piyasada bulunan rağbet gören penis büyütücü ilaçların kullanılmaması gerekir. Penis boyu ile ilgili bir sıkıntıda üroloji uzmanına danışılması gerekir.
Penisin fazla küçük olması cinsellikle ilgili ne tür sorunlar yaratabilir?
Penislerinin küçük olduğu düşüncesiyle hekime başvuran bir çok erkekte yapılan ürolojik muayenede penisin cinsel işlev açısından yeterli olduğu ortaya çıkar.Bu durumun yeterliliği şöyle ifade edilebilir. Cinsel ilişkide erkek tarafından bakıldığında penisin küçüklüğü, inceliği, kalınlığı ve büyüklüğü hazzı hiç bir şekilde etkilemez.Cinsel fonksiyon yani ereksiyon, sertleşme ve boşalma bu durumdan etkilenmez. Haddinden fazla kısa olan penislerin (mikropenis) ilişkide kadın açısından tatminsizlik oluşturabileceği düşünülebilir.Kadının haz alması için penisin en az 7 – 7,5 cm olması gerekir. Bu ölçüye sahip her penis cinsel işlev ve haz açısından yeterlidir.
Penisin fazla büyük olması cinsellikle ilgili ne tür sorunlara neden olabilir?
Penis boyuyla ilgili çözüm arayan ve doktora başvuran insanların çoğu penisin küçük, boyunun kısa ya da ince olmasından şikayet eder. Fakat penisin aşırı büyük olması da bir sorundur.Penis büyüklüğünü etkileyen faktörler ırksal olabilir. Eğer bu özellikler sonucunda kişinin penisi haddinden fazla büyükse erkek tarafından bunun bir zararı ya da olumsuzluğu yoktur.Ancak büyük ve kalın penis cinsel ilişki esnasında vajinada ağrıya neden olabilir. Bu kadının cinsel ilişkiden aldığı hazzın azalmasına ve acı çekmesine neden olur. Bu nedenle penisin küçük olmasından ziyade büyük olmasından endişe etmek gerekir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz