isfa.net web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Zayıflama hapları hızlı zayıflatır mı?

Zayıflama hapları hızlı zayıflatır mı?

Zayıflama hapları hızlı zayıflatır mı?
Kilo vermek son derece karmaşık bir metabolik süreçtir. Sağlık profesyonelleri olarak bizler genelde hastalarımızda vücut ağırlıklarının %10’u kadar kilo kaybetmelerini öneriyoruz. Bu da ayda 4-5 kilo arasına denk geliyor. Bundan fazla kilo vermemek sağlığınız açısından önemli.Kişinin vücut yapısı, beslenme şekli ve yaşam tarzı kilo vermede önemli faktörlerdendir. Zayıflama hapı kullanırken günlük beslenmenize dikkat ederseniz, egzersizlere önem verirseniz kilo verme sürecinize destek olabilirsiniz.Kısa sürede sonuç alma düşüncesiyle uygulanan özellikle kas ve su kaybettiren yöntemlerden olabildiğince uzak durulması gerekir.Sürekli kilo alıp vermektense, kilonuzu sabit tutmanız daha sağlıklı. Doğru ve düzenli kullanımla kilo vermenize destek olacak güvenilir ürünleri seçmeli ve aşırı hızlı zayıflama yerine sağlıklı zayıflamayı tercih etmelisiniz.
Kendimize uygun zayıflama hapını nasıl seçebiliriz?
Zayıflamanıza destek olsun diye kullanmak istediğiniz zayıflama haplarını rastgele seçmeniz sağlığınız açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir.Piyasada sık karşılaştığımız ve çoğu zaman aklımızı karıştıran zayıflama hapları arasından gerçekten güvenilir olanları seçmek biraz zordur. Ne olduğunu veya nerede üretildiğini bilmediğiniz, içinde prospektüsü olmayan, eczanelerde satılmayan ve Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı olmayan ürünleri kullanmanız sağlığınızı riske edebilir.Zayıflama hapı seçerken su ve kas kaybettiren bitkisel gıda takviyeleri yerine özellikle Sağlık Bakanlığı’ndan izinli, etkileri çeşitli bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir.Tüketicilerin bir hastalık durumunu ya da tıbbi bir şikâyetlerini gidermek için mutlak koşullarda Sağlık Bakanlığı izinli preparatları kullanmak zorunda olduğunu söyleyebiliriz.Hangi hastalıkların tedavisinde etkili olacağı, ne süre kullanılabileceği, yan etkileri var ise toksisitesine ait bilgilerin Sağlık Bakanlığı ile üretici firmanın birlikte çalışması sonucu ortaya çıkan kullanım kılavuzlarına sahip ürünler, hem kilo verme sürecinizde sıkıntı yaşamanızı hem de sağlığınıza zarar gelmesini önleyecektir.
Captoglicolipid’li zayıflama hapı nasıl zayıflatır?
Captoglicolipid son yıllarda ilaç ve gıda sanayinde geniş kullanım alanı gören ve besinlerle alınan yağları tutup vücuttan attığı kanıtlanan bir bileşen. Kilo verme sürecinde olumlu etkiler bıraktığı da bir gerçek. Captoglicolipid’in yağ bağlayıcı özelliği sayesinde obezite ile mücadelede geniş kullanım görmeye başladığını söyleyebiliriz.Captoglicolipid yemekten hemen önce alındığında beslenme ile alınan yağların emilmesini %40’a kadar azalttığı çeşitli çalışmalar ile onaylanmıştır. Deniz kabuklularından üretilen ve polissakkarit yapısında olan bu bileşen, yemeklerle alınan yağları midede tutup vücuttan atabilme kapasitesine sahiptir. Yağların %40’a kadarını bağlayıp kana karışmadan vücuttan atabildiği için Captoglicolipid’li zayıflama hapı, hem kilo vermek isteyen hem de ideal kilosunu korumak isteyenler için sıra dışı bir yardımcı görevi görebilir.Captoglicolipid’in yağ emici özelliği sitrik asit veya askorbik asit (C vitamini) gibi asitler ile arttırılabilir.Yağ emilimini önleyici etki sadece kilo verme açısından değil aynı zamanda optimum sağlığın korunması açısından da son derece önemlidir.
Zayıflama hapı kullanırken nelere dikkat edilmeli? 
Zayıflama hapı diye tabir edilen hapları ya da bu tip ürünleri kullanırken nelere dikkat edilmeli sorusundan önce, ilk başta bu ürünleri seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinmek daha doğru olur. Ne olduğunu bilmediğiniz, nerede üretildiğini bilmediğiniz, içinde prospektüsü olmayan, eczanelerde bulunmayan ve Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı olmayan ürünleri kullanmanız, sağlığınızı riske edebilir. Muhakkak güvenilir ürünleri tercih edin.Zayıflama ürününü kullanırken özellikle gün içerisinde alınan gıdalara ve egzersizlere de dikkat edilmeli. Çünkü kilo verme sürecinde kişiler, vücutta herhangi bir deformasyonun olmaması açısından fiziksel aktiviteler mutlaka yapmalı. Bu hızlı bir yürüyüş ya da koşu olabilir, evde gerçekleştirebileceğiniz basit egzersizler de olabilir. Egzersizler kilo vermede en büyük desteklerden biridir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda egzersiz yapmaya daha fazla vakit ayırmak gerekir.Zayıflama hapları kullanırken mutlaka kullanım önerilerine uyulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta zayıflama hapı uygun miktarda su ile birlikte alınmalıdır. Daha çok kilo vereceğim diye gereğinden fazla kullanmak sağlığınızı olumsuz etkiler. Ayrıca daha fazla su içmeye özen göstermelisiniz. Günde en az 8 bardak su içerek işe başlayabilirsiniz. Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa yanınızda küçük bir su şişesi bulundurun. Bu şişeyi her gördüğünüzde su içmek aklınıza gelecektir.
Zayıflama hapı kullanırken spor ve diyete gerek var mı?
Zayıflama hapları kullanırken yapılması gereken en önemli şey beslenmenize dikkat etmek. Nasıl olsa zayıflama hapı kullanıyorum diye canınız ne isterse hatta eskisinden de fazla yerseniz elbette kilo veremezsiniz. Kilo vermek için ya da ideal kilomu korumak için illa ki diyet yapmalıyım diye düşünmek de yersizdir. Yeterli ve dengeli beslenerek, yani kendimize yeni bir beslenme programı oluşturarak ideal kilomuzu korumamız mümkün.Rastgele yapılan diyetler, yanlış besin seçimleri demir eksikliğine, kansızlığa, kemik kırılganlığına neden olabilir. Bu yüzden kişiler, bedensel aktivite düzeyi, metabolizma hızı ve hastalık risklerine bağlı olarak ne tüketmelerinin uygun olacağını inceleyerek liste yapmalıdır. Bunun yanı sıra spor ve egzersiz kilo vermede olmazsa olmazlardandır. Hepsini birbiri ile bağıntılı bir süreç olarak görmek mümkün. Çünkü yaptığınız aktiviteyi düzgün bir beslenme programıyla eşleştirmezseniz kilo vermeniz daha zor olur.Spor ve egzersiz yaparken yeterince sebze, protein ve karbonhidrat almanız şarttır. Bu yüzden zayıflama hapı kullanırken hem beslenmeye dikkat etmeli hem de sportif aktiviteleri göz ardı etmemelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz